biuro@lawetka.eu

Ile kosztuje wynajem Autolawety?

Jaki jest koszt wynajmu autolawety ?

Chcąc przetransportować swoje auto zapewne zastanawiałeś się jakie rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne. Czy zlecić taką czynność profesjonalnemu laweciarzowi czy może choć przez chwilę wcielić się w nową rolę i skorzystać z usług wypożyczalni autolawet ?


Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką analizę z której dowiesz się czy lepszym rozwiązaniem jest samodzielny wynajem autolawety czy skorzystanie z usług laweciarza.Przyjmijmy, że masz do kupienia świetne auto z Radomia czyli światowej stolicy handlu samochodami, auto jest oczywiście niesprawne i chciałbyś je przetransportować do swojego warsztatu pod Warszawą i je sobie naprawić.


W pierwszym przypadku masz do wyboru skorzystanie z usług lawety z kierowcą i tu należy przyjąć iż koszt z kilometra wyniesie 1,80zł czyli 200 km x 1,80 co daje nam kwotę 360zł .


W drugim przypadku decydujesz się na samodzielny wynajem auta, standardowy koszt wynajmu autolawety waha się w przedziale 200-400zł za dobę chociaż w tym konkretnym przypadku wskazane byłoby skorzystać z tak zwanego najmu godzinowego.Dystans Warszawa Radom i spowrotem pokonamy w jakieś 2,5 godziny więc bezpieczny czas najmu takiej lawety to 4 godziny aby zdążyć jeszcze załadować i rozładować samochód.Koszt takiego najmu w zależności od wypożyczalni waha się w granicach 150zł, w LawetkaEU wynosi on jedyne 99zł. Gdy już mamy policzony koszt najmu należy uwzględnić jeszcze koszt paliwa oraz kaucję za lawet nawet 2000zł..Kaucja za lawetę w przypadku prawidłowej bezszkodowej jazdy jest nam zwracana jednakże w zależności od wypożyczalni może być to wykonane odrazu lub nawet do 7 dni od zdania samochodu. Zatem poszukując taniego wynajmu autolawety powinno się zwrócić uwagę na to czy wynajmujący żąda kaucji za pojazd. A najlepiej oczywiście znaleźć wypożyczalnię autolawet bez kaucji !W przypadku paliwa koszt przejazdu na trasie Warszawa - Radom - Warszawa to około 100zł uwzględniając obecną cenę paliwa Diesel 4.5pln oraz spalanie ok 10 litrów na 100km.A teraz krótkie podsumowanie:Transport samochodu przez autolawetę z kierowcą: 360 PLNWynajem autolawety bez kaucji + paliwo: 230 PLNOszczędność w przypadku skorzystania z opcji wynajem autolawety na 4 godziny w LawetkaEU to aż 130zł .No i wrażenia z podróży do Radomia na pewno bezcenne...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *