biuro@lawetka.eu

Jak zezłomować auto ? – Poradnik krok po kroku

Złomowanie pojazdu jak się do tego zabrać ?

Z każdym rokiem w lawinowym tempie przybywa nowych aut, leasingi, najmy długoterminowe. Gdy już zdecydujemy się na nowy lepszy model warto pamiętać o prawidłowym pozbyciu się naszego starego poczciwego gruza. Jak zezłomować auto ?Dowiesz się w tym artykule.

Komplet Dokumentów

Na dobry początek przygotuj komplet dokumentów do swojego auta. Dowód osobisty, dowód rejestracyjny pojazdu i karta pojazdu to taki standardowy komplet dokumentów który należy mieć przy sobie.
ZADZWOŃ PO WYCENĘ
To ile otrzymasz pieniędzy za auto jest uzależnione przede wszystkim od jego masy. Z reguły są to kwoty do 1000zł. Pamiętaj jednak, że jeśli auto będzie niekompletne tj. poniżej 90% masy to za każdy brakujący kilogram pobierana jest opłata ok 10zł.
Po zezłomowaniu pojazdu wydawane jest oświadczenie o unieważnieniu karty pojazdu, tablic rejestracyjnych oraz dowodu rejestracyjnego. Również wydawane jest zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu - w 3 egzemplarzach.
Na koniec czeka Cię wycieczka do wydziału komunikacji celem złożenia wniosku o wyrejestrowanie pojazdu. To jedyna formalność której nie załatwi za Ciebie nasza firma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *