biuro@lawetka.eu

KIA K2500 czyli mała koreańska autolaweta o dużej ładowności

Pochylając się pierwszy raz nad taką kwestią jak wynajem autolawety zapewne pierwsze co przychodzi Wam do głowy to pytanie - czy autolaweta podoła ciężarowi mojego auta ?
To pytanie pewnie jeszcze bardziej Was nurtuje gdy widzicie naszą małą koreańską lawetkę zwaną KIA K2500. Nie dajcie się jednak zwieźć pozorom, to drobne, będące nierzadko obiektem żartów auto to prawdziwa księżniczka autolawet.
Złośliwi mogliby się śmiać z 13 calowych kół czy też typowo azjatyckiej kabiny przeplatając to drwinami o zbyt małej mocy silnika. Kiedy jednak potrzeba było autolawety niezawodnej, zwinnej i ekonomicznej wtedy właśnie pojawiała się ona.
Uwzględniając jeszcze to, że konstrukcja tego samochodu była naprawdę prosta przez co znacznie ułatwiało to takie kwestie jak wszelkie naprawy a wytrzymała rama nadawała mu solidnej konstrukcji.
Dowody na potwierdzenie stawianej przez nas tezy jakoby KIA K2500 po przetłumaczeniu z koreańskiego na polski oznaczała tania autolaweta dostarczył WITD Poznań w swoim komunikacie

Kiedy 24 sierpnia inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu poruszali się drogą krajową nr 5 po ulicy 3 Maja, ich uwagę zwróciła wyładowana po brzegi niewielka „półciężarówka” KIA.
Przewożono nią częściowo zafoliowane worki, które nie zostały zabezpieczone przed zmianą położenia. Pojazd został skierowany na punkt kontrolny przy drodze do Rydzyny.

Ważenie potwierdziło dane zawarte w dokumentach przedstawionych do kontroli. Na pakę kii wrzucono dwie i pół tony workowanego węgla przy ładowności pojazdu wynoszącej niespełna półtorej tony.

Kierowca nie był więc zdziwiony wynikami pomiarów, bowiem doskonale zdawał sobie sprawę z ciężaru ładunku, jaki przewoził. Czynił to na własne ryzyko, ale także i innych użytkowników dróg. Dlatego mandat karny w wysokości 500 złotych przyjął ze zrozumieniem. Nakazano mu również zabezpieczenie i częściowy rozładunek towaru.

Podsumowujac to małe autko dźwignęło prawie dwukrotność swojej masy. Żeby uzmysłowić Wam jaki to jest wynik proszę sobie wyobrazić, że jak ważysz 70kg i weźmiesz 140kg na klatę to już jesteś podejrzewany przez kolegów z siłowni o podjadanie metanabolu w wolnych chwilach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *